GoUP - Reklama na Internete

Vyžiadajte si nezáväzný návrh

Presne viete, čo potrebujete? Pošlite nám vašu predstavu, pripravíme vám nezáväznú ponuku. Neviete či je pre vás najlepší Google, Facebook alebo Instagram? Alebo potrebujete zlepšiť web? Zašlite nám adresu Vašich web stránok, pripravíme vám nezáväzný návrh.

Vyžiadajte si
NEZÁVÄZNÝ NÁVRH

Ako predchádzať najčastejším chybám vo video marketingu

Redakcia 03.07.2018    Kategórie: GoVIDEO
Ako predchádzať najčastejším chybám vo video marketingu

Video marketing bol kedysi považovaný za príliš drahú a zdĺhavú stratégiu. Technologické pokroky v oblasti profesionálneho video príslušenstva a smartfónov, v kombinácii s mimoriadne vysokou dostupnosťou online platforiem ako YouTube však spôsobili, že takmer každý sa môže stať video marketérom. Portál Outbrain uvádza, že v dôsledku uvedených skutočností až 87% online marketérov využíva video obsah ako prirodzenú súčasť svojej celkovej marketingovej stratégie.

Rýchle, jednoduchšie a lacnejšie nemusí vždy znamenať aj kvalitnejšie. Existuje však niekoľko jednoduchých krokov, ktoré môžete podniknúť s cieľom zvýšenia kvality vašich propagačných videí. Juan Rutz a Martin Borer z agentúry RutzRoberts Productions potvrdili, že nasledujúce praktiky predstavujú osem najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťajú ambiciózni a potenciálne úspešní video marketéri. Zároveň uvádzame aj spôsoby, prostredníctvom ktorých sa môžete týmto chybám efektívne vyhýbať.

1. Prehnaná snaha predávať

Keď je vaša snaha na predaj príliš prehnaná, je to takmer, ako keby ste na prvom rande hneď požiadali svojho partnera o ruku.

Prirodzene, v oboch prípadoch máte istú šancu na úspech. Omnoho istejšou cestou je však postupné budovanie vzťahu krok za krokom. Keď uverejníte krátke videá s lákavým obsahom, vyvoláte vo svojich potenciálnych klientoch neodolateľnú zvedavosť. To vám umožní zdieľať s nimi ďalší interaktívny obsah a budovať dlhodobý vzájomný vzťah.

2. Videá nie sú súčasťou kampane

Vo veľkej väčšine prípadov budete mať iba jednu príležitosť na vzbudenie pozitívneho prvého dojmu z vašej spoločnosti. Práve preto sa viaceré spoločnosti snažia „presýtiť“ svoj obsah a zavaľujú svoje publikom neprimerane veľkým objemom najrôznejších materiálov. Namiesto toho by ste však mali pristupovať k užívateľom postupne. Nechajte pracovať ich predstavivosť a zvedavosť.

Je všeobecným pravidlom,

že moderní ľudia nedokážu dlhodobo venovať pozornosť jednej veci.

Nezabúdajte na to a poskytnite im iba toľko informácií, koľko zvládnu spracovať na jedno posedenie.

Juan a Martin tvrdia, že kľúčom k úspechu je dlhodobá kampaň. Nezverejnite jedno 5-minútové video. Omnoho efektívnejším prístupom je ponúknuť potenciálnym zákazníkom jedno 2-minútové video, ktoré doplníte šiestimi 30-sekundovými segmentmi. V oboch prípadoch síce v konečnom dôsledku vyprodukujete video obsah s dĺžkou 5 minút, no v rámci druhého prístupu navyše aplikujete takzvaný „marinujúci efekt“. To znamená, že krátke videá navzájom umocnia svoj súhrnný dopad na spotrebiteľa. Súčasní užívatelia internetu podliehajú omnoho väčšiemu počtu rozptyľujúcich faktorov ako kedykoľvek predtým. Práve preto si musíte dať záležať na tom, aby ste ich oslovili v rámci, čo možno najkratšieho intervalu. Vaše videá musia byť zároveň informatívne, vtipné a bezpodmienečne sa musia týkať vopred vytýčenej témy.

Váš cieľ je teda jasný. Vybudujte si emocionálne spojenie s členmi publika, vzbuďte ich zvedavosť a nechajte ich čakať na ďalšie video.

3. Slabý názov a SEO

Niet pochýb o tom, že dôležitým prvkom vašich videí je obsah. Ich názov však zastáva špecifickú funkciu. Pútavý názov a vhodné kľúčové slová sú dokonalým spôsobom, prostredníctvom ktorého dosiahnete úspech v rámci SEO marketingu. Rovnakým spôsobom tiež zvýšite počet videní daného videa.

Ak vyprodukujete úžasné video, ktoré nikto nebude schopný nájsť, všetko vaše úsilie sa veľmi rýchlo stane zbytočným.

4. Neustálený obsah

Video marketing nespočíva výhradne vo vizuálnom odkaze. Tie najlepšie videá sú dokonalou harmonizáciou grafiky, hlasu a dokonca aj textu. Keď pracujete na novom videu, musíte vziať do úvahy všetky tieto činitele. Každá minúta vášho videa by mala byť premyslená a dôsledne naplánovaná.

K celkovej efektivite vášho konečného produktu prispieva využívanie hovoreného slova, tón vášho hlasu, kompozícia objektov v rámci snímaného priestoru a v neposlednom rade samozrejme samotný obsah.

5. Zameranie na produkty miesto ľudí

Zásadnou chybou mnohých marketérov je skutočnosť, že sa v príliš veľkej miere sústreďujú na opakované vymenovávanie základných faktov o svojich produktoch. To však nie je stratégia, ktorou sa dopracujete k predaju. Namiesto toho zamerajte svoje video na ľudí, ktorí vaše produkty využívajú. Natočte rubriku o tom, ako váš produkt zlepšil život týmto spokojným zákazníkom. Ak sa vám podarí vhodne vyrozprávať príbeh spojený s vašimi produktmi, ľudia o nich začnú vyhľadávať ďalšie informácie sami od seba.

6. Neúplné využitie potenciálu videa

Dokonca aj 30-sekundové video má potenciál zdeliť užívateľom internetu ohromné množstvo hodnotných informácií. Potrebujete sa však uistiť, že vaše videá sa venujú tomu správnemu obsahu a komunikujú svoj základný odkaz tým správnym spôsobom. Juan a Martin tvrdia, že podstata videa tkvie v jeho štýle. Možno je to proti vášmu presvedčeniu, no je pravdou, že štýl je často dôležitejší ako samotný obsah videa. Štýl vašich videí musí byť vhodne zvolený, musí byť autentický a charakteristický pre vašu značku, musí korešpondovať s odkazom vášho marketingu a vyvolať požadovanú reakciu v radoch vášho cieľového publika. Keď objavíte svoj osobný štýl, dajte si záležať na tom, aby ste ho aplikovali konzistentne na všetky vaše videá.

7. Nedostatočné využívanie sociálnych sietí

Portál YouTube ponúka ohromné možnosti, no nie je jediným dostupným hráčom na striedačke. Publikujte svoje videá na platformách sociálnych sietí ako Facebook, LinkedIn, Twitter a Instagram. Týmto spôsobom zvýšite nie len svoj všeobecný vplyv, ale aj úspech v rámci SEO marketingu. To však v žiadnom prípade neznamená, aby ste video nahrali na YouTube a následne jednoducho skopírovali jeho URL adresu a zverejnili ju na ďalších svojich profiloch. Keď nahráte video priamo na platformy ako Facebook, získate prinajmenšom dvakrát toľko videní, ako keby ste naňho usmernili svojich nasledovateľov pomocou spätného odkazu na YouTube.

A nezabúdajte na e-mail. Dostupné prieskumy trhu hovoria o tom, že ak zahrniete svoje video do správ v rámci vášho e-mailového marketingu, vaša miera preklikov sa môže zvýšiť o celých 200 až 300 percent.

8. Príliš dlhé videá

Žijeme vo svete, v ktorom každý očakáva okamžitú odmenu za každé vynaložené úsilie. A ako sme už spomenuli, takmer nikto sa nedokáže príliš dlho sústrediť na jednu vec. V týchto dvoch princípoch spočíva tajomstvo úspechu vášho video marketingu. Vaše videá musia byť zrozumiteľné, zábavné a predsa limitované svojim krátkym trvaním.

Keď sa dokážete vyhnúť týmto základným chybám, zvládnete vybudovať vysoko efektívnu video marketingovú stratégiu. Pomocou nej oslovíte svoje cieľové publikum, podnietite zvedavosť potenciálnych zákazníkov a angažujete ich do svojho podnikania. To prispeje k rastu návštevnosti vašej webstránky a zvyšovaniu predajov.

Zdroj: Vidyard, Covideo


Najnovšie články
Ako predchádzať najčastejším chybám vo video marketingu
Aký vplyv majú sociálne médiá na návratnosť investícií do marketingu?
Či už sa jedná o reakciu na negatívnu spätnú väzbu zo strany zákazníkov alebo o ohlasovanie nových produktov, spoločnosti využívajú sociálne siete prevažne reaktívnym alebo promočn [...]
Ako predchádzať najčastejším chybám vo video marketingu
Ako sme s Chernobylwel.com ovládli svet. A prihlásili sa na Premier Partner Awards do Dublinu [Case Study]
Máme radi globálny rast a aj keď je klientov s takýmito ambíciami na Slovensku ako šafranu o to radšej sme, keď sa niečo takéto podarí. Príbeh Chernobylwel.com (The Story) Cher [...]
Ako predchádzať najčastejším chybám vo video marketingu
Vylúčte falošné správy a hoaxy zo svojej marketingovej stratégie
V súčasnosti sa často skloňujú pojmy ako falošné správy a hoaxy a médiá často nazývajú modernú éru označením doba post-faktická. Nech už použijete akýkoľvek termín, nikdy si nemôže [...]
Ako predchádzať najčastejším chybám vo video marketingu
Prečo by ste mali maximalizovať lokálne SEO?
Zorganizovali by ste večierok bez toho, aby ste rozoslali pozvánky? Jednoznačne nie. Ale presne tak sa správate, keď ignorujete lokálne SEO. Ak však na druhej strane vhodne optimal [...]
Ako predchádzať najčastejším chybám vo video marketingu
4 spôsoby, pomocu ktorých dosiahnete rast vašej spoločnosti
Na ceste za budovaním vašej spoločnosti by ste mali využiť niektorú z efektívnych rastových stratégií. Patrí medzi ne napríklad optimalizácia miery konverzie, vytváranie neodolateľ [...]
Ako predchádzať najčastejším chybám vo video marketingu
Vonkajšia reklama by sa mala inšpirovať digitálnym marketingom
Marketéri každoročne míňajú milióny na televízne reklamné spoty, ktoré sa prehrávajú napríklad počas amerického športového podujatia Super Bowl. Prečo? Prirodzene, jedná sa síce o [...]

Novinky zo sveta online marketingu na našom GoUP blogu. Inšpirujte sa.

GoUP