--> SEO pre PreDeti.sk: +101% za 10 mesiacov [Case Study] • GoUP

SEO pre PreDeti.sk: +101% za 10 mesiacov [Case Study]

Tomáš Varga 29.11.2018 2 minútové čítanie    Kategórie: Prípadové štúdie
SEO pre PreDeti.sk: +101% za 10 mesiacov [Case Study]

Pre najväčšiu slovenskú sieť predajní s detskými potrebami sme navrhli a zrealizovali SEO stratégiu, ktorá viedla k úžasnému rastu návštevnosti.

PreDeti.sk je na trhu už viac ako desať rokov a okrem obrovskej predajne v Bratislave sa za ten čas sa rozrástla sieť predajní do každého krajského mesta. Začiatkom roka 2018 vznikla na strane klienta potreba rozšíriť svoje online aktivity, ktoré sme už vtedy spravovali o optimalizáciu pre vyhľadávače, ktorej sme sa takto zhostili.

Výzva (Challenge)

Zvýšiť už aj tak vysokú návštevnosť z organického vyhľadávania.

Náhľad (Insight)

PreDeti.sk malo relatívne vysokú návštevnosť z organického vyhľadávania. Drvivá väčšina návštevnosti bola z brandových kľúčových slov. Teda návštevníci, ktorí cielene hľadali „predeti sk“ v Google a teda nešlo o nových zákazníkov, ale tých, ktorí už s e-shopom mali svoju skúsenosť.

Riešenie (Approach)

Klasifikačná analýza kľúčových slov prezradí ako na tom web je, čo s tým môžeme urobiť a ešte oveľa viac.

My sme chceli  e-shopu priniesť skutočne nových zákazníkov, zamerali sme sa preto na produktové a značkové kľúčové slová:

  • Klasifikačná analýza kľúčových slov odhalila aktuálne pozície webu v Google a potenciál jeho rastu
  • Technický audit nasledovaný systematickým technickým SEO pripravil web na rast
  • Masívna a dlhodobá práca s obsahom a meta dátami postupne viedla k zvyšovaniu pozícii a návštevnosti

Výsledok (Results)

Po 10 mesiacoch intenzívnej práce sme dosiahli tieto výsledky:

Výsledky SEO PreDeti

Medziročná návštevnosť v októbri 2018 v porovnaní s októbrom 2017 dosiahla nárast závratných 101% a kvalita nových používateľov viedla k nárastu obratu z organického vyhľadávania až o 110%.

Návštevnosť: +101%
Obrat: +110%

 

A čo na to hovorí klient?

Výsledky SEO od GoUP-u nás úprimne prekvapili. Očakávali sme rast, ale nie v tak krátkej dobe.  Výsledky sa začali prejavovať  už do troch mesiacov a rast stále pokračuje. Nie len v SEO, ale aj v ostatných činnostiach majú v GoUP nápady, ktoré náš online posúvajú a z ich realizácie vidieť, že sa fakt vyznajú. 

– Petra Trnčíková, PreDeti.sk


Stay connected
Aktuálne najčítanejšie
Reklama
Najlepšie články
Newsletter
som
Najnovšie články

Najnovšie online články o online svete

Ako udeliť prístupy do Google Ads a Google Analytics?


2 minútové čítanie

Ešte predtým, ako začneme spoluprácu, potrebujeme vidieť stav vašich reklamných účtov a výsledkov webu, aby sme zanalyzovali problémy a nedostatky, a navrhli efektívne riešenie. Prístupy potrebujeme zvyčajne do účtov Google Ads a Google Analytics. Neviete, ako nám tieto prístupy udeliť? Je veľa spôsobov, ale my vám ukážeme tie najjednoduchšie: Udelenie prístupov do reklamného účtu Google […]

Čo sú to Rich Snippety a štrukturované dáta? Prečo ich používať?


8 minútové čítanie

Najprv si povieme, čo sú to Rich Snippety a potom si vysvetlíme, ako je ich možné na webovej stránke implementovať. Čo sú to Rich Snippety? Rich Snippety (tiež známe ako „Rich results“) sú bežné výsledky vyhľadávania Google so zobrazenými doplňujúcimi údajmi. Tieto doplňujúce údaje sa zvyčajne získavajú zo štruktúrovaných údajov, ktoré sú zapísané v HTML kóde webovej stránky. Medzi bežné […]

Viac článkov, viac informácii, viac reálných skúseností:

ČÍTAŤ VIAC V MAGAZÍNE

Socializujme sa. Dajte nám Like a nič Vám neujde.

[if lte IE 9]>

Vyžiadajte si nezáväzný návrh

Presne viete, čo potrebujete? Pošlite nám vašu predstavu, pripravíme vám nezáväznú ponuku. Neviete či je pre vás najlepší Google, Facebook alebo Instagram? Alebo potrebujete zlepšiť web? Zašlite nám adresu Vašich web stránok, pripravíme vám nezáväzný návrh.