--> Redizajn web stránky. Kedy áno a kedy nie? • GoUP

Redizajn web stránky. Kedy áno a kedy nie?

Miška Fodorová 08.08.2016 4 minútové čítanie    Kategórie: Web a analytika
Redizajn web stránky. Kedy áno a kedy nie?

Ste si istí, že je redizajn vášho webu naozaj nevyhnutný? V tomto článku sa vás budem snažiť nasmerovať k správnej odpovedi.

Kedy ÁNO

1. Dizajn vyzerá staro

Poznáte to, pustíte sa do práce a zrazu, ani neviete ako, ubehne 8 hodín a je čas ísť domov. To isté sa môže stať, keď venujete všetku svoju energiu budovaniu a predaju vášho produktu. Zrazu zastavíte a zistíte, že ubehlo 5 rokov a váš web vyzerá nejako takto:

redizajn-web

 

Prvý dojem je to, čo sa ráta. Web dizajn je odrazom vášho podnikania a vy máte len prvých pár sekúnd na zaujatie potenciálneho klienta. Nový dizajn neulahodí len vášmu oku, ale tiež svojim klientom vyšlete signál, že vám na nich záleží.

 

2. Stránka využíva zastarané technológie

Používate zastarané CMS? To vám môže narobiť viac starostí, ako si myslíte. Zastarané možnosti vás môžu značne obmedzovať, hlavne pri formátovaní textu, či celkovej navigácii v prostredí CMS-ka.

Ďalším je pomalé načítanie web stránky. Nič nie je otravnejšie, ako čakať, kým sa načíta stránka. Čakať nekonečné 3 sekundy pre niekoho znamená večnosť a web radšej opustí.

Veľkou chybou web stránok je aj dizajn, ktorý nie je responzívny, čiže nie je optimalizovaný pre mobilné zariadenia. Približovanie a odďaľovanie stránky, scrollovanie do všetkých svetových strán je v dnešnej dobe nemysliteľné.

 

3. Zmenil sa cieľ vášho podnikania

Uviedli ste do predaja nový produkt alebo službu, ktorá sa má stať „boomom“ vašej produktovej ponuky? Alebo sa zmenila vaša marketingová stratégia? Pri každej jednej zmene nie je potrebný kompletný redizajn, je však dobré pravidelne kontrolovať, či je dizajn v súlade s vaším novým marketingovým plánom. Ak nie, následne zvoľte čiastočný (zmena farby, pridanie CTA,…), prípadne kompletný redizajn.

 

4. Neprehľadnosť stránky

Jedným so základných znakov web stránky je možnosť sa rýchlo dostať k hľadaným informáciám. Rýchlo a jednoducho. Pokiaľ to vaša stránka nedokáže, cesta k nájdeniu informácie nie je plynulá a používateľ stránku opustí. V tomto prípade je treba pochopiť čo a prečo používateľ na stránke robí, nerobí a mal by robiť. Podľa zistených informácií tento problém odstráňte a zlepšite tak celkový user experience.

neprehladnost-webu

 

5. Zníženie výsledkov

Zníženie výsledkov môže mať na svedomí viacero faktorov, prípadne každý jeden z predchádzajúcich bodov. Starý dizajn, pomalé načítanie stránky, dizajn nekomunikuje rovnaký cieľ ako marketingová stratégia, používateľ nedokáže nájsť to, čo potrebuje. Základnou úlohou je definícia problému. Určite, kde je problém a následne podniknite tie správne kroky na jeho odstránenie.

 

znizenie-vysledkov-redizajn

 

Kedy NIE

1. „Už je to niekoľko mesiacov od posledného redizajnu“

Redizajn nie je niečo, čo by sa malo vykonávať na pravidelnej báze, povedzme každého pol roka. Pokiaľ niečo funguje, nie je potrebné to meniť. Samozrejme, skúšať nové prvky a testovať ich je užitočné, ale kompletný redizajn môže v tomto prípade narobiť viac škody ako úžitku.

cas-na-redizajn-webu

 

2. Naša konkurencia práve redizajnovala

To, že vaša konkurencia redizajnovala svoj web pravdepodobne znamená, že mali určitý problém, ktorý vyriešili práve redizajnom. Pokúste sa zistiť, aký problém to mohol byť a následne určite, či presne tento problém máte aj vy. Ak nie, redizajn je zbytočný. Skúste sa zamerať skôr na sledovanie, testovanie a implementáciu menších zmien (napr. tlačidlá, texty, nadpisy) a následné vytvorenie lepšieho používateľského rozhrania.

 

3. Lebo to povedal šéf

Šéf býva jedným z najpravidelnejších návštevníkov vášho webu. Častokrát sa stáva, že po určitej dobe pravidelného sledovania vás vlastný web prestane baviť. Pre používateľov je to však iné. To, že vy vidíte svoj web 15x denne neznamená, že váš zákazník je na tom rovnako. Je vysoko pravdepodobné, že používateľ, ktorý sa na stránke nachádza práve v tejto chvíli ju vidí po prvýkrát. Sledujte, ako sa používatelia na stránke správajú, či nájdu to, čo potrebujú a či vás kontaktujú. Pokiaľ áno, redizajn nie je potrebný.

redesign-web-stranky

 

4. Chcete novú podstránku alebo blog

Výborne, tak vytvorte novú podstránku. Napíšte texty, pridajte obrázky a publikujte. Podobne to je aj pri blogu. Vymyslite si stratégiu a hurá do písania. Dajte vašim návštevníkom relevantné informácie, ktoré ich budú zaujímať a bude ich radosť čítať. Nemusíte čakať, kým sa rozhodnete redizajnovať.

 

5. Prišiel nový „cool“ trend

Flat design, Material design, obrovské obrázky v banneroch. Nové trendy rovnako rýchlo odchádzajú, ako aj prichádzajú. Touto rýchlosťou by ste stránku redizajnovali prakticky nonstop. Čo tak využiť tieto trendy na jednotlivé prvky dizajnu. Odstráňte silné tiene a prechody z tlačidiel a nahraďte ich flat grafikou, či jemným prechodom. Dizajn to oživí a nezaberie to nespočetné hodiny práce.

 

Ak si stále nie ste istí, či by vašej stránke redizajn pomohol, či je naozaj potrebný, a ak áno, tak ako na to, neváhajte nás kontaktovať. Radi sa na to pozrieme 🙂

 

Zdroje: blog.froont.com, blog.hubspot.com, huffingtonpost.com, blog.invisionapp.com


Stay connected
Aktuálne najčítanejšie
Reklama
Najlepšie články
Newsletter
som
Najnovšie články

Najnovšie online články o online svete

Ako udeliť prístupy do Google Ads a Google Analytics?


2 minútové čítanie

Ešte predtým, ako začneme spoluprácu, potrebujeme vidieť stav vašich reklamných účtov a výsledkov webu, aby sme zanalyzovali problémy a nedostatky, a navrhli efektívne riešenie. Prístupy potrebujeme zvyčajne do účtov Google Ads a Google Analytics. Neviete, ako nám tieto prístupy udeliť? Je veľa spôsobov, ale my vám ukážeme tie najjednoduchšie: Udelenie prístupov do reklamného účtu Google […]

Čo sú to Rich Snippety a štrukturované dáta? Prečo ich používať?


8 minútové čítanie

Najprv si povieme, čo sú to Rich Snippety a potom si vysvetlíme, ako je ich možné na webovej stránke implementovať. Čo sú to Rich Snippety? Rich Snippety (tiež známe ako „Rich results“) sú bežné výsledky vyhľadávania Google so zobrazenými doplňujúcimi údajmi. Tieto doplňujúce údaje sa zvyčajne získavajú zo štruktúrovaných údajov, ktoré sú zapísané v HTML kóde webovej stránky. Medzi bežné […]

Socializujme sa. Dajte nám Like a nič Vám neujde.

[if lte IE 9]>

Vyžiadajte si nezáväzný návrh

Presne viete, čo potrebujete? Pošlite nám vašu predstavu, pripravíme vám nezáväznú ponuku. Neviete či je pre vás najlepší Google, Facebook alebo Instagram? Alebo potrebujete zlepšiť web? Zašlite nám adresu Vašich web stránok, pripravíme vám nezáväzný návrh.