--> Redizajn web stránky. Kedy áno a kedy nie? • GoUP

Redizajn web stránky. Kedy áno a kedy nie?

Miška Fodorová 08.08.2016 4 minútové čítanie    Kategórie: Web a analytika
Redizajn web stránky. Kedy áno a kedy nie?

Ste si istí, že je redizajn vášho webu naozaj nevyhnutný? V tomto článku sa vás budem snažiť nasmerovať k správnej odpovedi.

Kedy ÁNO

1. Dizajn vyzerá staro

Poznáte to, pustíte sa do práce a zrazu, ani neviete ako, ubehne 8 hodín a je čas ísť domov. To isté sa môže stať, keď venujete všetku svoju energiu budovaniu a predaju vášho produktu. Zrazu zastavíte a zistíte, že ubehlo 5 rokov a váš web vyzerá nejako takto:

redizajn-web

 

Prvý dojem je to, čo sa ráta. Web dizajn je odrazom vášho podnikania a vy máte len prvých pár sekúnd na zaujatie potenciálneho klienta. Nový dizajn neulahodí len vášmu oku, ale tiež svojim klientom vyšlete signál, že vám na nich záleží.

 

2. Stránka využíva zastarané technológie

Používate zastarané CMS? To vám môže narobiť viac starostí, ako si myslíte. Zastarané možnosti vás môžu značne obmedzovať, hlavne pri formátovaní textu, či celkovej navigácii v prostredí CMS-ka.

Ďalším je pomalé načítanie web stránky. Nič nie je otravnejšie, ako čakať, kým sa načíta stránka. Čakať nekonečné 3 sekundy pre niekoho znamená večnosť a web radšej opustí.

Veľkou chybou web stránok je aj dizajn, ktorý nie je responzívny, čiže nie je optimalizovaný pre mobilné zariadenia. Približovanie a odďaľovanie stránky, scrollovanie do všetkých svetových strán je v dnešnej dobe nemysliteľné.

 

3. Zmenil sa cieľ vášho podnikania

Uviedli ste do predaja nový produkt alebo službu, ktorá sa má stať „boomom“ vašej produktovej ponuky? Alebo sa zmenila vaša marketingová stratégia? Pri každej jednej zmene nie je potrebný kompletný redizajn, je však dobré pravidelne kontrolovať, či je dizajn v súlade s vaším novým marketingovým plánom. Ak nie, následne zvoľte čiastočný (zmena farby, pridanie CTA,…), prípadne kompletný redizajn.

 

4. Neprehľadnosť stránky

Jedným so základných znakov web stránky je možnosť sa rýchlo dostať k hľadaným informáciám. Rýchlo a jednoducho. Pokiaľ to vaša stránka nedokáže, cesta k nájdeniu informácie nie je plynulá a používateľ stránku opustí. V tomto prípade je treba pochopiť čo a prečo používateľ na stránke robí, nerobí a mal by robiť. Podľa zistených informácií tento problém odstráňte a zlepšite tak celkový user experience.

neprehladnost-webu

 

5. Zníženie výsledkov

Zníženie výsledkov môže mať na svedomí viacero faktorov, prípadne každý jeden z predchádzajúcich bodov. Starý dizajn, pomalé načítanie stránky, dizajn nekomunikuje rovnaký cieľ ako marketingová stratégia, používateľ nedokáže nájsť to, čo potrebuje. Základnou úlohou je definícia problému. Určite, kde je problém a následne podniknite tie správne kroky na jeho odstránenie.

 

znizenie-vysledkov-redizajn

 

Kedy NIE

1. „Už je to niekoľko mesiacov od posledného redizajnu“

Redizajn nie je niečo, čo by sa malo vykonávať na pravidelnej báze, povedzme každého pol roka. Pokiaľ niečo funguje, nie je potrebné to meniť. Samozrejme, skúšať nové prvky a testovať ich je užitočné, ale kompletný redizajn môže v tomto prípade narobiť viac škody ako úžitku.

cas-na-redizajn-webu

 

2. Naša konkurencia práve redizajnovala

To, že vaša konkurencia redizajnovala svoj web pravdepodobne znamená, že mali určitý problém, ktorý vyriešili práve redizajnom. Pokúste sa zistiť, aký problém to mohol byť a následne určite, či presne tento problém máte aj vy. Ak nie, redizajn je zbytočný. Skúste sa zamerať skôr na sledovanie, testovanie a implementáciu menších zmien (napr. tlačidlá, texty, nadpisy) a následné vytvorenie lepšieho používateľského rozhrania.

 

3. Lebo to povedal šéf

Šéf býva jedným z najpravidelnejších návštevníkov vášho webu. Častokrát sa stáva, že po určitej dobe pravidelného sledovania vás vlastný web prestane baviť. Pre používateľov je to však iné. To, že vy vidíte svoj web 15x denne neznamená, že váš zákazník je na tom rovnako. Je vysoko pravdepodobné, že používateľ, ktorý sa na stránke nachádza práve v tejto chvíli ju vidí po prvýkrát. Sledujte, ako sa používatelia na stránke správajú, či nájdu to, čo potrebujú a či vás kontaktujú. Pokiaľ áno, redizajn nie je potrebný.

redesign-web-stranky

 

4. Chcete novú podstránku alebo blog

Výborne, tak vytvorte novú podstránku. Napíšte texty, pridajte obrázky a publikujte. Podobne to je aj pri blogu. Vymyslite si stratégiu a hurá do písania. Dajte vašim návštevníkom relevantné informácie, ktoré ich budú zaujímať a bude ich radosť čítať. Nemusíte čakať, kým sa rozhodnete redizajnovať.

 

5. Prišiel nový „cool“ trend

Flat design, Material design, obrovské obrázky v banneroch. Nové trendy rovnako rýchlo odchádzajú, ako aj prichádzajú. Touto rýchlosťou by ste stránku redizajnovali prakticky nonstop. Čo tak využiť tieto trendy na jednotlivé prvky dizajnu. Odstráňte silné tiene a prechody z tlačidiel a nahraďte ich flat grafikou, či jemným prechodom. Dizajn to oživí a nezaberie to nespočetné hodiny práce.

 

Ak si stále nie ste istí, či by vašej stránke redizajn pomohol, či je naozaj potrebný, a ak áno, tak ako na to, neváhajte nás kontaktovať. Radi sa na to pozrieme 🙂

 

Zdroje: blog.froont.com, blog.hubspot.com, huffingtonpost.com, blog.invisionapp.com


Stay22 connected
Reklama
Najnovšie články

8 modulov, ktoré nesmú chýbať na žiadnej WordPress stránke


4 minútové čítanie

Každý užívateľ WordPressu vie, že webstránka potrebuje mať určité druhy modulov, teda isté základné funkcie. Výber správnych modulov je veľmi dôležitou, ale aj náročnou úlohou. Pre tých, ktorí túto službu nepoznajú, WordPress je najvyhľadávanejším systémom na spravovanie obsahu webových stránok na trhu a takmer 27% všetkých stránok funguje práve na tejto platforme. Moduly v podstate […]

Ako osloviť cieľové publikum pomocou YouTube


4 minútové čítanie

Portál YouTube je nástrojom s mimoriadne veľkým potenciálom. Zoznámte sa so šiestimi spôsobmi, ako z neho môžete spraviť súčasť vašej celkovej online podnikateľskej a marketingovej stratégie. 1. Prezentujte výpovede zákazníkov Ak podnikáte už dlhšiu dobu a získali ste si rešpekt mnohých verných zákazníkov či klientov, pomocou videa na YouTube môžete prezentovať vyjadrenia niektorých z týchto […]

Prečo sa vám nedarí dosiahnuť explozívny rast v online podnikaní


5 minútové čítanie

Ak stojíte na čele vlastného podnikania, je veľmi pravdepodobné, že ste svoju spoločnosť začali budovať okolo konkrétnej myšlienky – mala sa stať spôsobom, ktorým by ste dokázali pomôcť vašim cieľovým zákazníkom a zabezpečiť si požadovaný príjem. Môže sa jednať o prevádzku kamenného obchodu alebo ak ste začali podnikať pomerne nedávno, významnú úlohu vo vašom podnikateľskom […]

Potrebuje sa vaša spoločnosť skutočne zamerať na SEO?


7 minútové čítanie

Mnohí ambiciózni podnikatelia si kladú otázku, či optimalizácia pre vyhľadávače („Search Engine Optimization; SEO“) je naozaj nevyhnutnou súčasťou online marketingovej stratégie ich spoločnosti. Odpoveď na túto otázku však nie je úplne jednoznačná. Začnime od začiatku a zopakujme si, čo SEO vlastne predstavuje. Viacerí podnikatelia totiž majú tendenciu príliš komplikovať túto tému. V konečnom dôsledku tak […]

Socializujme sa. Dajte nám Like a nič Vám neujde.

[if lte IE 9]>

Vyžiadajte si nezáväzný návrh

Presne viete, čo potrebujete? Pošlite nám vašu predstavu, pripravíme vám nezáväznú ponuku. Neviete či je pre vás najlepší Google, Facebook alebo Instagram? Alebo potrebujete zlepšiť web? Zašlite nám adresu Vašich web stránok, pripravíme vám nezáväzný návrh.