GoUP - Reklama na Internete

Vyžiadajte si nezáväzný návrh

Presne viete, čo potrebujete? Pošlite nám vašu predstavu, pripravíme vám nezáväznú ponuku. Neviete či je pre vás najlepší Google, Facebook alebo Instagram? Alebo potrebujete zlepšiť web? Zašlite nám adresu Vašich web stránok, pripravíme vám nezáväzný návrh.

Vyžiadajte si
NEZÁVÄZNÝ NÁVRH

Viete prečo váš online podnik nezarába? Aj tieto dôvody môžu byť príčinou

Redakcia 16.04.2018    Kategórie: Ako predávať na Internete
Viete prečo váš online podnik nezarába? Aj tieto dôvody môžu byť príčinou

Doba, v ktorej žijeme je nesmierne zaujímavá. Na internet sa prihlásia v priemere 3 miliardy ľudí deň, čo deň. Tento počet sa každým rokom ešte zvyšuje o 8%. Na internete máte možnosť naučiť sa takmer čokoľvek. Pomôžu vám v tom najrôznejšie blogy, webstránky, podcasty a videá. Internet vám zároveň poskytuje úžasnú možnosť predstaviť svetu vašu spoločnosť a produkty a služby, ktoré ponúkate.

Napriek obrovským príležitostiam a možnostiam, ktoré nám internet ponúka sa nedarí všetkým online podnikom rovnako. Veľa z nich, aj napriek veľkej snahe musí čeliť krutej realite – nulovým ziskom. Neexistujú o tom síce konkrétne údaje, ale skúste sa porozprávať s človekom, o ktorom viete, že podniká v online prostredí. Spýtajte sa ho, či zarába peniaze. Veľmi pravdepodobne vám odpovie negatívne.

Dôvod tohto fenoménu je vo svojej podstate veľmi jednoduchý a pochádza ešte z čias dávno pred internetom.

To, čo ponúkate, musí byť praktické a ľudia musia pochopiť, akým spôsobom to zlepší ich život.

Praktické a hmatateľné

Nie je ničím výnimočným, ak niekde čítate či počujete slogany ako „Udržujte si pozitívny stav mysle“, „Objavte svoje poslanie“, „Odpovedajte na volanie vašej budúcnosti“ či „Žite život, po ktorom túžite“. Tieto frázy síce znejú jasne a motivujúco, ale vôbec takými nie sú. Práve naopak. Keď sa nad nimi zamyslíte, zistíte, že sú pomerne mätúce.

Podobné výrazy a frázy zamerané na osobný rozvoj sú často veľmi všeobecné a neurčité. Takýmto spôsobom nikoho nenaučíte, ako má pracovať na dosahovaní svojich cieľov. Spomenuté výroky majú totiž rozdielny význam pre každého človeka, ktorý sa s nimi stretne.

Spotrebitelia nie sú ochotní obetovať svoje peniaze na produkty a služby, ktorým nerozumejú.

Ak navštívia vašu webovú stránku či profil na sociálnej sieti a nepochopia, aké praktické využitie má váš výrobok, neminú naňho peniaze. Ak neporozumejú hmatateľnej výhode, ktorú získajú nákupom vašej služby, nekúpia si ju.

Praktický príklad

Pred nejakým časom sme sa stretli s človekom, ktorý mal v mysli jasný podnikateľský plán. Chcel vytvoriť webstránku a platformu pre podnikateľov, ktorí síce na prvý pokus zlyhali, ale majú ambíciu odraziť sa od dna a pokračovať v podnikaní. Keď ste sa však dostali na jeho internetovú stránku, bolo náročné porozumieť jeho vízií a nikde neposkytol žiadne konkrétne vysvetlenie služieb, ktoré vlastne ponúka. Priemerného upožívateľa internetu by nebavilo zotrvávať na tejto stránke a prácne hľadať vysvetlenie jej podstaty. A už vôbec by ho dotyčný podnikateľ neprinútil k tomu, aby si kúpil ponúkané služby.

Spomenutý podnikateľ nakoniec prehodnotil svoje stanovisko a po konzultácii s odborníkom sa zameral na oblasť, ktorú dôverne poznal a miloval: nehnuteľnosti. Následne sa odhodlal na obrovskú zmenu. V súčasnosti vlastní online podnik, pomocou ktorého každý mesiac zarába päťcifernú sumu. Prečo? Návštevníci jeho webstránky okamžite rozumejú jeho službám. Vidia jasné výhody, ktoré získajú, keď mu poskytnú svoje peniaze.

Nedokážeme posúdiť, čomu sa venujete v rámci vášho online podnikania. Ale ak navštívite vašu stránku a nezistíme aké praktické a hmatateľné výhody nám poskytnú vaše produkty či služby, garantujeme vám, že nebudeme mať záujem zapísať sa do vášho mailing listu. Ak máte pochybnosti o tom, či je vaša ponuka skutočne praktická, otestujte ju. Požiadajte niekoľko svojich známych (alebo aj cudzincov), aby navštívili váš web. Potom sa ich spýtajte, či rozumejú praktickému významu toho, čomu sa venujete. Ak je vaša webstránka posiata frázami, ktoré povzbudzujú návštevníkov k osobnému rozvoju, je načase odhodlať sa na zmenu.

Kto patrí do vášho cieľového publika?

Položte si otázku, komu a pri akej príležitosti sa vlastne snažíte pomôcť?

Netvrdíme, aby ste si vyhliadli určitú špecifickú oblasť trhu a riadili sa podľa jej požiadaviek. To môže nasledovať až po dosiahnutí vyššie uvedených kritérií. Mali by ste si však uvedomiť, kto patrí do vášho cieľového publika. Zistite, s akými problémami sa stretávajú jeho členovia a čo môžete spraviť preto, aby ste im pomohli.

Keď sa vám podarí získať odpovede na tieto otázky, váš podnik bude schopný ponúkať praktické riešenia svojim zákazníkom. Budete mať jasno v tom, akým spôsobom by ste mali propagovať vaše praktické služby a to povedie k okamžitému zvyšovaniu vašich ziskov. Časom si uvedomíte, aké praktické produkty môžete ponúkať rôznym skupinám vašich zákazníkov a tí nebudú váhať s nákupom. Konečne totiž budú vidieť, aké hmatateľné zlepšenie vaše výrobky prinesú do ich životov. Takýmto spôsobom budete môcť pracovať na budovaní online podnikania, ktoré má potenciál ďalej sa rozvíjať a zarábať vám vytúžené peniaze.

V prvom rade vám teda odporúčame, aby ste si určili jasný podnikateľský plán.

Nestačí, aby ste mu rozumeli vy sami, ale

musia ho pochopiť predovšetkým vaši zákazníci.

Nesnažte sa zlákať ich na nič nehovoriace motivačné frázy. Využite niektoré z odskúšaných marketingových postupov aj vo vašom online podnikaní a vaše šance na úspech porastú závratným tempom.

Zdroj: Smallbiztrends, Huffingtonpost


Najnovšie články
Viete prečo váš online podnik nezarába? Aj tieto dôvody môžu byť príčinou
Aký vplyv majú sociálne médiá na návratnosť investícií do marketingu?
Či už sa jedná o reakciu na negatívnu spätnú väzbu zo strany zákazníkov alebo o ohlasovanie nových produktov, spoločnosti využívajú sociálne siete prevažne reaktívnym alebo promočn [...]
Viete prečo váš online podnik nezarába? Aj tieto dôvody môžu byť príčinou
Ako sme s Chernobylwel.com ovládli svet. A prihlásili sa na Premier Partner Awards do Dublinu [Case Study]
Máme radi globálny rast a aj keď je klientov s takýmito ambíciami na Slovensku ako šafranu o to radšej sme, keď sa niečo takéto podarí. Príbeh Chernobylwel.com (The Story) Cher [...]
Viete prečo váš online podnik nezarába? Aj tieto dôvody môžu byť príčinou
Vylúčte falošné správy a hoaxy zo svojej marketingovej stratégie
V súčasnosti sa často skloňujú pojmy ako falošné správy a hoaxy a médiá často nazývajú modernú éru označením doba post-faktická. Nech už použijete akýkoľvek termín, nikdy si nemôže [...]
Viete prečo váš online podnik nezarába? Aj tieto dôvody môžu byť príčinou
Ako predchádzať najčastejším chybám vo video marketingu
Video marketing bol kedysi považovaný za príliš drahú a zdĺhavú stratégiu. Technologické pokroky v oblasti profesionálneho video príslušenstva a smartfónov, v kombinácii s mimoriad [...]
Viete prečo váš online podnik nezarába? Aj tieto dôvody môžu byť príčinou
Prečo by ste mali maximalizovať lokálne SEO?
Zorganizovali by ste večierok bez toho, aby ste rozoslali pozvánky? Jednoznačne nie. Ale presne tak sa správate, keď ignorujete lokálne SEO. Ak však na druhej strane vhodne optimal [...]
Viete prečo váš online podnik nezarába? Aj tieto dôvody môžu byť príčinou
4 spôsoby, pomocu ktorých dosiahnete rast vašej spoločnosti
Na ceste za budovaním vašej spoločnosti by ste mali využiť niektorú z efektívnych rastových stratégií. Patrí medzi ne napríklad optimalizácia miery konverzie, vytváranie neodolateľ [...]

Novinky zo sveta online marketingu na našom GoUP blogu. Inšpirujte sa.

GoUP