GoUP - Reklama na Internete

Vyžiadajte si nezáväzný návrh

Presne viete, čo potrebujete? Pošlite nám vašu predstavu, pripravíme vám nezáväznú ponuku. Neviete či je pre vás najlepší Google, Facebook alebo Instagram? Alebo potrebujete zlepšiť web? Zašlite nám adresu Vašich web stránok, pripravíme vám nezáväzný návrh.

5 kľúčových vlastností webstránky malej spoločnosti

5 kľúčových vlastností webstránky malej spoločnosti

Využite pri tvorbe svojej webovej stránky týchto päť dôležitých prvkov a vybudujte si online osobnosť, ktorou pritiahnete zákazníkov, nech sa už nachádzajú kdekoľvek.

Možno podnikáte v malom, no internetová stránka už nie je iba možnosťou. Vhodná prezentácia Vášho podniku je dôležitá, aj keď poskytujete služby iba lokálnej zákazníckej základni a online predaj svojich produktov ani neplánujete.

Týchto päť prvkov by mala zahŕňať webstránka každého malého podniku:

1. Pútavá domovská stránka

Domovská stránka ovplyvňuje prvý dojem, ktorý si online svet utvorí o Vašom podnikaní. Mala by návštevníkovi jasne predstaviť imidž vašej značky, pomocou pútavého dizajnu a sloganu, ako aj ozrejmiť:

* Čo Váš podnik ponúka?

* Pre koho je určený?

* Prečo vznikol?

* Prečo by sa s ním zákazník mal zoznámiť?

Existuje mnoho kreatívnych prístupov k dizajnu domovskej stránky, mala by však (prinajmenšom) obsahovať: Vaše logo, krátky opis vašich služieb a menu, ktoré bude návštevníkov navigovať na ostatné dôležité stránky webu.

Podľa výskumnej organizácie Pew Research Center, zhruba 68% Američanov v súčasnosti vlastní smartfón. Mali by ste sa teda uistiť, či dizajn a možnosti prehliadania Vášho webu sú rovnako vhodné pre malý displej, ako aj pre tradičnú obrazovku počítača.

2. Primeraná navigácia stránky

Či už sa vaše navigačné menu nachádza vo vodorovnom záhlaví stránky alebo na zvislej bočnej lište, malo by byť ľahko dostupné a usporiadané do logických kategórií, ktoré návštevníkom poskytnú jednoduchý a rýchly prístup k relevantným informáciám. Nezvládnutá navigácia stránky je hlavným strašiakom, ktorý núti zákazníkov z webu okamžite zutekať.

Nenechajte zákazníkov utiecť z webu.

Nenechajte zákazníkov utiecť z webu.

Zamyslite sa nad vhodnou štruktúrou navigačného menu a kategórií (prípadne podkategórií), ktoré bude obsahovať. Tie by mali vychádzať z otázok, ktoré si nový návštevník vašej stránky kladie. Napríklad:

* Aké kategórie tovaru alebo služieb ponúkate?

* Aká je cena konkrétneho tovaru či služieb?

* Kde sa váš podnik nachádza; aká je otváracia doba?

* Ako si môžu zákazníci zakúpiť vaše produkty či služby a aké spôsoby platby prijímate?

V ideálnom prípade má Vaše menu logickú organizáciu a jasné heslá, pomocou ktorých sa zákazník intuitívne prekliká presne tam, kam potrebuje.

3. Možnosti vyhľadávania

Dovoľte zákazníkom prehľadávať Váš web pomocou kľúčových slov a hesiel. Je to výhodný spôsob vyhľadávania informácii v prípade, že niekoho neuspokojíte navigačným menu.

Keď zákazník do vyhľadávacieho riadku vypíše hľadané heslo, dostane na výber zo stránok, ktoré sú relevantné pre jeho požiadavky. Nemusí tak obetovať čas na manuálne vyhľadávanie. (Tento spôsob získava na pridanej hodnote najmä v prípade, ak na svojom webe ponúkate obsah vzťahujúci sa k širokej škále kľúčových slov.)

4. Zákaznícka linka

Webstránky poskytujú malým podnikom a online kupujúcim mnohé marketingové výhody. Napriek tomu sa však zákazník niekedy skrátka potrebuje spojiť s druhým človekom. Vaša stránka by mala návštevníkovi poskytnúť možnosť kontaktu cez telefón, e-mail alebo osobné stretnutie na adrese vášho kamenného obchodu. Je na zamyslenie, že podľa portálu Social Media Today, až 93% malých podnikov neuvádza e-mailovú adresu, na ktorej ich môžu zákazníci kontaktovať.

Poskytnite návštevníkovi akúkoľvek možnosť kontaktu

Poskytnite návštevníkovi akúkoľvek možnosť kontaktu

5. Často kladené otázky

Čím častejšie budete so zákazníkmi v kontakte, tým viac si začnete byť vedomí typu informácií, ktoré klienti vyhľadávajú. Takiež otázok, ktoré sa vynárajú vo vzťahu k vašim produktom či službám. Zabudujte do svojho webu stránku s často kladenými otázkami a odpoveďami. Uľahčíte tak zákazníkom prístup k detailným informáciám, ktoré potrebujú.

Uľahčite zákazníkom odpovede na otázky

Uľahčite zákazníkom odpovede na otázky

Webstránka je pre malý podnik dostupnou a efektívnou možnosťou ako rozvinúť svoje obzory v online prostredí. Má nenahraditeľný potenciál pri získavaní nových klientov a komunikácii so stálymi zákazníkmi. Potrebuje však isté vlastnosti, aby mohla zanechať pozitívny dojem. Využite pri tvorbe svojej webovej stránky týchto päť prvkov a pritiahnete zákazníkov, nech sa už nachádzajú kdekoľvek.

Zdroj: Insureon, Salesforce, Springlead


Najnovšie články
5 kľúčových vlastností webstránky malej spoločnosti
LinkedIn ako cesta k vášmu ďalšiemu obchodnému kontaktu
Ako postupujete v prípade, že potrebujete nadviazať kontakt s novým človekom či spoločnosťou? V relatívne dávnej minulosti bol jediným spôsobom telefonát. Ak sa jednalo o dôležitéh [...]
5 kľúčových vlastností webstránky malej spoločnosti
Spôsoby, ktorými zvýšite svoju prítomnosť v online prostredí
Nedávne zmeny v algoritmoch internetových vyhľadávačov a sociálnych sietí sú faktorom, na ktorý majú online marketéri iba minimálny vplyv. Existuje však niekoľko spôsobov, ktorými [...]
5 kľúčových vlastností webstránky malej spoločnosti
Ako vytvoriť marketingový magnet, ktorým prilákate návštevníkov a získate zákazníkov
Každý nový návštevník vašej webstránky, bohužiaľ, nie je ochotný okamžite pristúpiť k nákupu vášho produktu. Práve naopak, s novými potenciálnymi zákazníkmi si potrebujete vybudova [...]
5 kľúčových vlastností webstránky malej spoločnosti
Ako zvýšiť predaje pomocou optimalizácie nákupnej cesty zákazníkov
Jednou z najúčinnejších stratégií podnikateľov pri zvyšovaní príjmov je optimalizácia miery konverzie. Nanešťastie ju však väčšina marketérov využíva nesprávnym spôsobom. Kanadská [...]
5 kľúčových vlastností webstránky malej spoločnosti
5 spôsobov, ktorými zdokonalíte váš obsahový marketing
Ak si myslíte, že vám stačí z času na čas uverejniť príspevok na blogu a dúfať, že takto dosiahnete požadované výsledky, mali by ste prehodnotiť vašu stratégiu obsahového marketing [...]
5 kľúčových vlastností webstránky malej spoločnosti
7 spôsobov, ktorými vzbudíte záujem ešte pred spustením vášho podnikania
Počas dlhých mesiacov či dokonca rokov ste tvrdo pracovali. Vaše podnikanie naberá reálnu podobu. Je veľmi pravdepodobné, že ste nervózni a kladiete si otázku, či má váš start-up s [...]

Novinky zo sveta online marketingu na našom GoUP blogu. Inšpirujte sa.

GoUP