GoUP - Reklama na Internete

Vyžiadajte si nezáväzný návrh

Presne viete, čo potrebujete? Pošlite nám vašu predstavu, pripravíme vám nezáväznú ponuku. Neviete či je pre vás najlepší Google, Facebook alebo Instagram? Alebo potrebujete zlepšiť web? Zašlite nám adresu Vašich web stránok, pripravíme vám nezáväzný návrh.

Vyžiadajte si
NEZÁVÄZNÝ NÁVRH

10 spôsobov, ako zvýšiť online vplyv vašej značky!?

10 spôsobov, ako zvýšiť online vplyv vašej značky!?

Aby ste sa na internete stali vplyvnými, treba vydržať aj vtedy keď sa zdá, že už vám nikdy nikto nebude venovať pozornosť.

Úlohou každej značky je ovplyvniť čo možno najviac spotrebiteľských rozhodnutí. Či už sa jedná o produkt alebo službu, prostredie internetu ponúka obrovské možnosti siahnuť medzi rady najširšej možnej klientely a ovplyvniť tak, čo budú spotrebitelia nakupovať.

Na druhej strane sa o to isté snažia tisícky ďalších značiek a skutočnou výzvou je mať väčší vplyv, než všetci ostatní. Pravidlá hry sa však zmenili. Nestačí sa už len spoliehať na zabehané spôsoby rozširovania svojej zákazníckej základne. Existuje mnoho nových ciest, ktorými je neznáme podnikanie možné povýšiť, na spoločnosť spolupracujúcu s tisíckami partnerov.

Tu je 10 spôsobov, ktorými pomôžete svojmu podnikaniu na internete:

1) Využite vplyv mienkotvorcov a populárnych značiek

Váš vplyv bude najrýchlejšie narastať, keď o vás a vašich produktoch budú rozprávať populárne spoločnosti. Je to tá najlepšia a najpôsobivejšia reklama, aká sa vám môže dostať. Zákazníci totiž tieto spoločnosti obdivujú a dôverujú im. Hrajú úlohu mienkotvorcov, ktorí propagujú to, čo ich na vašej značke zaujalo. Vyzdvihujú výhody vášho podnikania, ktoré si oni sami uvedomili.

Po prieskume trhu môžete niektoré z týchto spoločností priamo osloviť. Alebo vyhľadávajte pomoc špecializovaných organizácií, ktoré vás spoja s tými najvplyvnejšími mienkotvorcami na internete.

2) Buďte autentickí

Vašej klientele síce vyhovuje praktickosť internetového prostredia, ale keď si zákazníci vyberú značku, očakávajú od nej úprimnosť, starostlivosť a zmysluplnosť.

Na starostilosť by sa nemalo nikdy zabúdať!

Starajte sa o svojich klientov, nezabúdajte na to!

Kvôli fyzickej vzdialenosti a nedostatku osobného kontaktu môže byť dosiahnutie vyhovujúceho výsledku v tomto smere zaťažkávajúcou skúškou. Napriek tomu však môžete emócie a entuziazmus vašej spoločnosti priblížiť videami, či dokonca nahratými výpoveďami spokojných zákazníkov.

3) Poskytujte odbornosť

Všetko čo viete a s čím sa so zákazníkmi podelíte, zvyšuje aj váš vplyv. Preto je vhodné viesť na svojich internetových stránkach blog. Zákazníci získavajú nové poznatky a stávate sa mienkotvorcom.

Častejšie ako kedykoľvek predtým sa aktuálne ľudia pri hľadaní riešení obracajú práve na internetové zdroje. A to pri jednoduchých záležitostiach ale aj zložitejších problémoch.

Ak sa Vám podarí zdeliť zákazníkom informácie a riešenia viacerými spôsobmi, budete schopní ich rozhodnutia ovplyvniť.

4) Aktívne načúvajte a odpovedajte

I keď sa to zdá ako samozrejmosť, mnoho spoločností ešte stále aktívne nenačúva svojim zákazníkom. A následne si možno mylne vykladajú potreby svojich klientov.

Skutočnými víťazmi v hre o vplyv sú však spoločnosti, ktoré venujú pozornosť i najmenším detailom a odpovedajú aj na drobné podnety od svojich zákazníkov.

Túto stratégiu môžete jednoducho zúročiť. Dajte svojim klientom vedieť, že vám záleží na ich názore a odpovedajte na ich spätné väzby aj na sociálnych sieťach. Alebo ich kontaktujte priamo a poskytnite riešenie či obchodný návrh.

5) Buďte dôslední

Vplyv vychádza zo vzťahu založenom na dôvere. Vaši klienti si okamžite všimnú, ak sa zmení odkaz vašej kampane alebo ak nepoužijete rovnaký štýl prezentovania sa na rôznych platformách.

Každá nezrovnalosť spôsobí vlnu podozrenia. Na jeho odbúranie budete musieť vynaložiť čas a energiu a skončíte tam, kde ste začali.

Držte sa jednej témy, typu obsahu, vizuálu a tónu prezentácie a na získanej dôvere budete schopní budovať svoj vplyv.

6) Zanechajte nezabudnuteľný dojem (v pozitívnom zmysle!)

Nepotrebujete šokovať, aby ste zaujali. Aj keď niekedy je práve táto stratégia vhodnou voľbou.

Namiesto toho sa svojim zákazníkom priblížte, pomocou humoru či iných emócií. Vytvoríte tak nezabudnuteľný dojem, za ktorý vás budú obdivovať a so zážitkami z vášho prístupu sa podelia so svojim okolím.

Najlepšie je podeliť sa s takými emóciami, ktoré aj vaši klienti považujú za vhodné priniesť svojim blízkym. Môže to byť tá najrýchlejšia cesta ako navyšovať váš vplyv.

7) Buďte vášniví a pozitívni

Vaše zanietenie a entuziazmus môžu vašich zákazníkov (a vás) nabudiť a inšpirovať k ich činom.

Popri neustálom prúde negatívneho obsahu naprieč viacerými platformami máte šancu vyniknúť pozitívnym odkazom. Vyjadríte tak odhodlanie pre spoločensky zodpovedné riešenia a optimistický prístup aj napriek stresujúcej a napätej situácii vo svete.

8) Udržujte transparentnosť

Stojte si za svojimi vyjadreniami a v súlade s nimi sa správajte a konajte. Veďte aj členov svojho kolektívu k transparentnosti ohľadom toho, čo vaša spoločnosť robí a ako isté hodnoty uplatňuje.

9) Buďte pokorní a slúžte svojim zákazníkom

Pokora nie je znakom slabej spoločnosti; ovplyvňovať môžete aj z pozície služobníka. Naopak, vyzdvihuje vás v očiach zákazníkov ktorí vidia, že ich záujmy staviate pred vlastnú túžbu po zisku.

10) Nevzdávajte sa

Ak sa po prvých drobných víťazstvách rozhodnete zaspať na vavrínoch, zvyšovanie vplyvu bude naozaj náročné. Rýchlo sa na vás zabudne a nahradí vás iná značka, ktorá bude odhodlaná v boji o klientelu nikdy nepoľavovať. Vplyvní nemiznú.

Budovanie vplyvu má svoju hybnosť. Ak sa vám teda začne dariť, neprestávajte.

Vo svete, ktorý vyžaduje rýchle výsledky, si však musíte pripraviť dávku trpezlivosti. Pri budovaní online vplyvu nebude reakcia na vaše úsilie okamžitá. Moc ktorú sa snažíte skrotiť, si vyžaduje čas a námahu.

Keď však zvolíte vhodnú stratégiu a stanete sa vplyvnými aj v online svete, prekročíte akýsi rovnovážny bod a váš celkový vplyv bude ďalej rýchlo narastať.

Zdroj: Elitepush, Sitepronews


Najnovšie články
10 spôsobov, ako zvýšiť online vplyv vašej značky!?
Aký vplyv majú sociálne médiá na návratnosť investícií do marketingu?
Či už sa jedná o reakciu na negatívnu spätnú väzbu zo strany zákazníkov alebo o ohlasovanie nových produktov, spoločnosti využívajú sociálne siete prevažne reaktívnym alebo promočn [...]
10 spôsobov, ako zvýšiť online vplyv vašej značky!?
Ako sme s Chernobylwel.com ovládli svet. A prihlásili sa na Premier Partner Awards do Dublinu [Case Study]
Máme radi globálny rast a aj keď je klientov s takýmito ambíciami na Slovensku ako šafranu o to radšej sme, keď sa niečo takéto podarí. Príbeh Chernobylwel.com (The Story) Cher [...]
10 spôsobov, ako zvýšiť online vplyv vašej značky!?
Vylúčte falošné správy a hoaxy zo svojej marketingovej stratégie
V súčasnosti sa často skloňujú pojmy ako falošné správy a hoaxy a médiá často nazývajú modernú éru označením doba post-faktická. Nech už použijete akýkoľvek termín, nikdy si nemôže [...]
10 spôsobov, ako zvýšiť online vplyv vašej značky!?
Ako predchádzať najčastejším chybám vo video marketingu
Video marketing bol kedysi považovaný za príliš drahú a zdĺhavú stratégiu. Technologické pokroky v oblasti profesionálneho video príslušenstva a smartfónov, v kombinácii s mimoriad [...]
10 spôsobov, ako zvýšiť online vplyv vašej značky!?
Prečo by ste mali maximalizovať lokálne SEO?
Zorganizovali by ste večierok bez toho, aby ste rozoslali pozvánky? Jednoznačne nie. Ale presne tak sa správate, keď ignorujete lokálne SEO. Ak však na druhej strane vhodne optimal [...]
10 spôsobov, ako zvýšiť online vplyv vašej značky!?
4 spôsoby, pomocu ktorých dosiahnete rast vašej spoločnosti
Na ceste za budovaním vašej spoločnosti by ste mali využiť niektorú z efektívnych rastových stratégií. Patrí medzi ne napríklad optimalizácia miery konverzie, vytváranie neodolateľ [...]

Novinky zo sveta online marketingu na našom GoUP blogu. Inšpirujte sa.

GoUP