GoUP - Reklama na Internete

Vyžiadajte si nezáväzný návrh

Presne viete, čo potrebujete? Pošlite nám vašu predstavu, pripravíme vám nezáväznú ponuku. Neviete či je pre vás najlepší Google, Facebook alebo Instagram? Alebo potrebujete zlepšiť web? Zašlite nám adresu Vašich web stránok, pripravíme vám nezáväzný návrh.

Vyžiadajte si
NEZÁVÄZNÝ NÁVRH

Marketing pre vyhľadávače: alchýmia súčasnosti 1/2

Tomáš Varga 20.09.2017    Kategórie: Reklama na Internete
Marketing pre vyhľadávače: alchýmia súčasnosti 1/2

Alchymisti sa kedysi snažili z bežných kovov vyrobiť zlato. Alchýmia predstavovala druh mágie, ktorá mala byť spôsobom na získanie nepredstaviteľného majetku. Nanešťastie pre jej zástancov, nepodarilo sa objaviť žiadnu chemickú reakciu, ktorá by priniesla požadované výsledky. V súčasnosti však existuje nástroj, ktorý podnikateľom môže naozaj zabezpečiť vytúžené bohatstvo. Je ním Google.

V minulosti si budovanie vašej klientely vyžadovalo veľa času či peňazí. Často oboje. V dnešnom digitálnom svete sa však väčšina predajov začína v online prostredí. A práve výsledky vyhľadávania cez Google môžu k Vašej webstránke usmerniť obrovské množstvo potenciálnych zákazníkov. Rýchlo a lacno.

Dôvodom je, že Google si získal dôveru ľudí. Veria, že im poskytne tie najspoľahlivejšie a pre nich najpodstatnejšie stránky. Google je v súčasnosti najpopulárnejším internetovým vyhľadávačom a má až 68% podiel na trhu. Denne spracuje viac než 3,5 miliárd vyhľadávaní.

Iba malý zlomok z týchto vyhľadávaní sa týka vašej oblasti podnikania. Aj napriek tomu k vám môže usmerniť masy návštevníkov. Samotná spoločnosť Google dokonca ponúka nástroje, ktorými môžete návštevníkov zmeniť na kupujúcich. Pomocou programov Keyword Planner a AdSense môžete jednoducho zistiť, čo vaši potenciálni zákazníci potrebujú a čo vyhľadávajú na internete. A pre podnikateľa sú práve takéto informácie vysnívaným alchymistickým zlatom.

Vezmite si napríklad psíčkarov zo svojho okolia. Výsledky vyhľadávania môžu odhaliť, že viacerí z nich sa zaujímali o skupinové venčenie psov. Prezieravý podnikateľ by mohol túto informáciu využiť, prispôsobiť svoje služby a poskytnúť zákazníkom presne to, čo hľadajú. Konkurenti, ktorým podobné informácie chýbajú, prichádzajú o reálne peniaze.

Detailný náhľad do potrieb zákazníka má moc zmeniť spôsob, akým podnikanie funguje. V minulosti sa podnikatelia pri budovaní svojej spoločnosti spoliehali výlučne na inštinkt. V dnešnom digitalizovanom prostredí majú začínajúce firmy prístup ku konkrétnym údajom o požiadavkách zákazníkov. Na základe nich môžu predpovedať, čo zákazníkov osloví a čo spoločnosti pomôže naplniť registračné pokladne.

Je nepochybne dôležité vedieť, čo ľudia vyhľadávajú. Rovnako dôležitá je však informácia o tom, akým spôsobom to vyhľadávajú.

Existuje mnoho spôsobov, ktorými by ste dokázali opísať vaše produkty a charakterizovať vaše služby. Google však funguje na inom princípe. Snaží sa ľuďom poskytnúť stránku, ktorá najlepšie vystihuje výrazy zadané do vyhľadávania. Túto skutočnosť nie je možné ignorovať. Zhruba 94% všetkých prekliknutí sa uskutočňuje na prvej strane výsledkov vyhľadávania. Google presvedčil celý svet o tom, že najlepšie voľby v živote sa nachádzajú na prvej strane. Môžeme teda konštatovať, že pokiaľ sa nenachádzate na prvej strane, ako by ste vôbec neexistovali.


Najnovšie články
Marketing pre vyhľadávače: alchýmia súčasnosti 1/2
Aký vplyv majú sociálne médiá na návratnosť investícií do marketingu?
Či už sa jedná o reakciu na negatívnu spätnú väzbu zo strany zákazníkov alebo o ohlasovanie nových produktov, spoločnosti využívajú sociálne siete prevažne reaktívnym alebo promočn [...]
Marketing pre vyhľadávače: alchýmia súčasnosti 1/2
Ako sme s Chernobylwel.com ovládli svet. A prihlásili sa na Premier Partner Awards do Dublinu [Case Study]
Máme radi globálny rast a aj keď je klientov s takýmito ambíciami na Slovensku ako šafranu o to radšej sme, keď sa niečo takéto podarí. Príbeh Chernobylwel.com (The Story) Cher [...]
Marketing pre vyhľadávače: alchýmia súčasnosti 1/2
Vylúčte falošné správy a hoaxy zo svojej marketingovej stratégie
V súčasnosti sa často skloňujú pojmy ako falošné správy a hoaxy a médiá často nazývajú modernú éru označením doba post-faktická. Nech už použijete akýkoľvek termín, nikdy si nemôže [...]
Marketing pre vyhľadávače: alchýmia súčasnosti 1/2
Ako predchádzať najčastejším chybám vo video marketingu
Video marketing bol kedysi považovaný za príliš drahú a zdĺhavú stratégiu. Technologické pokroky v oblasti profesionálneho video príslušenstva a smartfónov, v kombinácii s mimoriad [...]
Marketing pre vyhľadávače: alchýmia súčasnosti 1/2
Prečo by ste mali maximalizovať lokálne SEO?
Zorganizovali by ste večierok bez toho, aby ste rozoslali pozvánky? Jednoznačne nie. Ale presne tak sa správate, keď ignorujete lokálne SEO. Ak však na druhej strane vhodne optimal [...]
Marketing pre vyhľadávače: alchýmia súčasnosti 1/2
4 spôsoby, pomocu ktorých dosiahnete rast vašej spoločnosti
Na ceste za budovaním vašej spoločnosti by ste mali využiť niektorú z efektívnych rastových stratégií. Patrí medzi ne napríklad optimalizácia miery konverzie, vytváranie neodolateľ [...]

Novinky zo sveta online marketingu na našom GoUP blogu. Inšpirujte sa.

GoUP