GoUP - Reklama na Internete

Vyžiadajte si nezáväzný návrh

Presne viete, čo potrebujete? Pošlite nám vašu predstavu, pripravíme vám nezáväznú ponuku. Neviete či je pre vás najlepší Google, Facebook alebo Instagram? Alebo potrebujete zlepšiť web? Zašlite nám adresu Vašich web stránok, pripravíme vám nezáväzný návrh.

Vyžiadajte si
NEZÁVÄZNÝ NÁVRH

Chcete vybudovať úspešný online biznis?

Tomáš Varga 24.07.2017    Kategórie: Ako predávať na Internete
Chcete vybudovať úspešný online biznis?

Ak by som chcel byť zákerný, tak by bol tento článok veľmi krátky: postavte sa do rady! Ale ja som nápomocný, preto vám prezradím tie absolútne najzákladnejšie predpoklady úspešného online biznisu.

1. Viete, kde je sever

To je také klišé, pokiaľ ste vo svojom biznise 5-25 rokov, tak jednoznačne viete, čo robíte a kam smerujete. Aj tak sa môže stať, že považujete online marketing za niečo éterické a zázračné, čo váš biznis prenesie cez kruté obdobie. To sa ale nestane. Online nezachráni váš biznis, pokiaľ je v úpadku. Ak však prekvitá, tak online je najlepší spôsob, ako ho postaviť na nový pilier vašej budúcnosti.

2. Poznáte svojich zákazníkov

Viete, čo vaši zákazníci chcú. A nebojíte sa im to dodať. Ak prichádzate s novým produktom, ktorý nikto nepozná, musíte počítať s tým, že vytvárate trh a preto musíte investovať do publika SEE (SEE-THINK-DO-CARE zmení váš marketing). Ak máte na trhu etablovanú vec, idete rovno predávať – ale musíte dať pozor, aby ste neboli len ďalší v rade.

3. Nie ste najlacnejší

Akože čože? Môže byť najlacnejším nevýhodou? Nuž môže a nie je to preklep. Pokiaľ na cene postavíte celú svoju stratégiu, tak sa nebudete mať veľmi kam rozvíjať. Ideálne je, ak ste s konkurenciou plus/mínus vyrovnaní, pretože:

  • Ak ste výrazne drahší ako všetci ostatní, musíte dať niečo navyše. A to niečo musí mať skutočnú hodnotu, inak nepredáte.
  • Ak ste trochu drahší, ale máte výborné hodnotenie na Heuréke, tovar skladom, dopravu zadarmo, predĺženú záruku alebo ako darček dávate set kvalitného vína, zákazníci vám to odpustia.
  • Ak ste trochu lacnejší, ale hodnotenia nič moc, nemáte vybudovanú značku, dlhú dodaciu lehotu alebo tovar nie je skladom, nepredáte.
  • Ak ste výrazne lacnejší, zákazník sa má na pozore a konkurencia ešte viac. Pokiaľ vám všetko funguje, tak prosím, ale pokiaľ očakávate, že nízka cena vám urobí obrat a zisk nejak príde, bude lepšie začať počítať odznova. Dlhodobo dumpingovo nízka cena kazí trh, spôsobuje, že nič nezarábate a vaši konkurenti prídu s niečím, aby vám tento „výhodný“ biznis pokazili.

Pamätáte si rok 2010? Približne v tomto roku všetci objavili veľkosklady s parfémami. Behom 3 mesiacov vzniklo asi 20 parfumérií. Každý, kto mal obývačku s internetom mal pocit, že môže mať eshop s parfémami. Najkrajšie na tom bolo to, ako vznikli v tom istom meste – ak to predáva sused, tak môžem aj ja, veď už viem odkiaľ to berie… Ostalo ich zopár a o nich ste už určite počuli. Moja rada znie:

Neničte trh, lebo trh zničí vás.

4. Máte maržu

A nehanbíte sa ju použiť! Viete, akú maržu majú maloobchodné reťazce na každom jednom rožku, ktorý vám predajú? Áno, veľkú. Výška marže samozrejme závisí aj od priemernej ceny tovaru, ktorý predávate, ale v zásade platí, že nízkomaržové produkty môžete predávať len vo veľkom – a to nie je zrovna online priestor – minimálne tú platenú časť veľmi ťažko pokryjete. Proste, nebojte sa mať maržu 80 %, budete mať dostatočný priestor získať zákazníka.

5. Necháte si poradiť

Vy poznáte svoje produkty najlepšie. Aj svojich zákazníkov. Ale my najlepšie poznáme online prostredie. Máme za sebou históriu a know-how, na ktoré sa musíte spoľahnúť. Pokiaľ budeme pre vás len služba, neporastiete s nami a my neporastieme s vami. Ak vám povieme, že niečo nepovažujeme za dobrý nápad, máme k tomu dobrý dôvod a bez problémov si ho obhájime. Naopak vás radi vyzveme k rastu vášho biznisu hneď, ako sa naskytne príležitosť. Váš rast je našou úlohou!

6. Veríte vo vašu online budúcnosť

Ak onlinu neveríte, nebudete mu venovať ani potrebný čas a on vás nepresvedčí. Online nie je doplnok vášho biznisu, ale jeho pilier, pokiaľ ho uchopíte správne.

 

Poznámka na záver: Samozrejme, úspešný biznis môže fungovať aj bez všetkých týchto predpokladov, je to však výnimočné – je to ten prípad, o ktorom budete čítať motivačné články. Tie sa totiž nepíšu o tých tisíckach neúspešných, len o hŕstke super-úspešných.


Najnovšie články
Chcete vybudovať úspešný online biznis?
LinkedIn ako cesta k vášmu ďalšiemu obchodnému kontaktu
Ako postupujete v prípade, že potrebujete nadviazať kontakt s novým človekom či spoločnosťou? V relatívne dávnej minulosti bol jediným spôsobom telefonát. Ak sa jednalo o dôležitéh [...]
Chcete vybudovať úspešný online biznis?
Spôsoby, ktorými zvýšite svoju prítomnosť v online prostredí
Nedávne zmeny v algoritmoch internetových vyhľadávačov a sociálnych sietí sú faktorom, na ktorý majú online marketéri iba minimálny vplyv. Existuje však niekoľko spôsobov, ktorými [...]
Chcete vybudovať úspešný online biznis?
Ako vytvoriť marketingový magnet, ktorým prilákate návštevníkov a získate zákazníkov
Každý nový návštevník vašej webstránky, bohužiaľ, nie je ochotný okamžite pristúpiť k nákupu vášho produktu. Práve naopak, s novými potenciálnymi zákazníkmi si potrebujete vybudova [...]
Chcete vybudovať úspešný online biznis?
Ako zvýšiť predaje pomocou optimalizácie nákupnej cesty zákazníkov
Jednou z najúčinnejších stratégií podnikateľov pri zvyšovaní príjmov je optimalizácia miery konverzie. Nanešťastie ju však väčšina marketérov využíva nesprávnym spôsobom. Kanadská [...]
Chcete vybudovať úspešný online biznis?
5 spôsobov, ktorými zdokonalíte váš obsahový marketing
Ak si myslíte, že vám stačí z času na čas uverejniť príspevok na blogu a dúfať, že takto dosiahnete požadované výsledky, mali by ste prehodnotiť vašu stratégiu obsahového marketing [...]
Chcete vybudovať úspešný online biznis?
7 spôsobov, ktorými vzbudíte záujem ešte pred spustením vášho podnikania
Počas dlhých mesiacov či dokonca rokov ste tvrdo pracovali. Vaše podnikanie naberá reálnu podobu. Je veľmi pravdepodobné, že ste nervózni a kladiete si otázku, či má váš start-up s [...]

Novinky zo sveta online marketingu na našom GoUP blogu. Inšpirujte sa.

GoUP