--> 8 modulov, ktoré nesmú chýbať na žiadnej Wordpress stránke • GoUP

8 modulov, ktoré nesmú chýbať na žiadnej WordPress stránke

Redakcia 19.09.2019 4 minútové čítanie    Kategórie: Web a analytika
8 modulov, ktoré nesmú chýbať na žiadnej WordPress stránke

Každý užívateľ WordPressu vie, že webstránka potrebuje mať určité druhy modulov, teda isté základné funkcie. Výber správnych modulov je veľmi dôležitou, ale aj náročnou úlohou.

Pre tých, ktorí túto službu nepoznajú, WordPress je najvyhľadávanejším systémom na spravovanie obsahu webových stránok na trhu a takmer 27% všetkých stránok funguje práve na tejto platforme. Moduly v podstate predstavujú rôzne rozšírenia, ktoré nie sú v základnej verzii systému a môžete si ich pridať na svoju stránku. Patria sem napríklad prepojenia na sociálne siete, rôzne spamové filtre pre komentáre, možnosti vyhľadávania, rôzne funkcie fotogalérií a mnoho ďalšieho.

Najlepšie na tom všetkom je, že používanie softvéru WordPress je bezplatné a dokonca aj ďalších viac ako 50 000 modulov je úplne zadarmo. Táto vlastnosť je veľmi atraktívnou hlavne pre začínajúcich podnikateľov.
Ako zistíte, ktoré moduly potrebujete? Ktoré funkcie sú najdôležitejšie pre každého, kto chce dosiahnuť, aby jeho webstránka fungovala samostatne? Týchto 8 modulov je súčasťou každej WordPress stránky, ktorá dosahuje požadovaný úspech.

1. Antispamový modul

Takmer každá stránka, ktorá funguje na tomto systéme, má automaticky k dispozícii možnosť pridávania komentárov pod článkom. Súčasťou je zároveň aj filter proti spamu, ale v základnej verzii služby nie je aktivovaný. Veľa užívateľov na túto skutočnosť zabúda, no ak chcete, aby ľudia váš obsah komentovali, je dôležité brániť sa proti neželaným príspevkom. Modul, ktorý sa nazýva Akismet, vám pomôže vychytať a zastaviť otravné, nevhodné komentáre skôr, ako sa vôbec objavia. Vy môžete svoj čas tráviť efektívnejšie, napríklad pridávaním obsahu – namiesto mazania nevhodných príspevkov.

2. Modul na optimalizáciu obsahu

Kto by nechcel, aby sa jeho stránka objavila na prvej pozícii v rámci organického vyhľadávania? Ak máte vlastnú webstránku, určite je vaším cieľom dostať sa čo najvyššie vo vyhľadávaní cez Google. Modul All in One SEO Pack je bezplatnou funkciou, ktorá pomáha priamo pri optimalizácii obsahu vašej stránky pre internetové vyhľadávače. Naozaj efektívnu optimalizáciu pre vyhľadávače síce nie je také jednoduché dosiahnuť, ale je to dobrý začiatok na budovanie tejto stratégie v budúcnosti. Neskôr môže existencia tejto funkcie zjednodušiť prácu expertov na zlepšenie vášho SEO marketingu.

3. Modul online bezpečnosti

Táto funkcia s názvom Wordfence má nahradiť človeka, ktorý by sa mal starať o bezpečnosť webovej stránky a ochranu pred útokmi hackerov. Je to síce veľmi jednoduchá forma ochrany, ale pre začínajúcich podnikateľov, ktorí si nemôžu najať experta, to na začiatok stačí. Wordfence je najobľúbenejšia a najpoužívanejšia bezpečnostná funkcia tohto softvéru, preto v prípade akýchkoľvek otázok a nezrovnalostí veľmi rýchlo nájdete človeka, ktorý vám s tým bude vedieť pomôcť.

4. Modul na optimalizáciu načítania stránky

Rýchlosť načítania stránky je veľmi dôležitá a často prehliadaná vlastnosť. Od tejto rýchlosti závisí celková spokojnosť návštevníkov a ich ochota vracať sa na stránku. Modul WP Super Cache funguje na princípe „caching“, teda dočasného uskladňovania internetových dát vo vašom zariadení, čo zrýchľuje čas opätovného načítania stránky.

5. Modul na optimalizáciu obrázkov

Rýchlosť vašej stránky je ovplyvnená aj jej obsahom. V súčasnosti, keď už aj naše mobilné zariadenia dokážu ukladať veľké obrázky vo vysokej kvalite, sa mnoho vlastníkov webstránok nezaoberá tým, akú veľkosť má grafický súbor, ktorý na stránku pridávajú. Upravia síce rozmer a vzhľad obrázka, ale veľkosť si už neskontrolujú. Problémom je, že kým obrázok je na prvý pohľad vhodný na danú webovú stránku, načítava sa z originálneho, veľkého súboru, čo spomaľuje celkovú rýchlosť načítania webovej stránky. Modul Image Optimizer je vytvorený práve na to, aby redukoval veľkosť originálneho obrázka, čím optimalizuje rýchlosť načítania webovej stránky.

6. Modul prepojenia na sociálne siete

Dnes je už úplne nevyhnutnou súčasťou každej stránky mať prepojenie na sociálne siete. Tie majú na vašu firmu podobný vplyv ako včely na opeľovanie rastlín. Ak sa chcete dostať do povedomia ľudí a rozširovať vašu firmu, modul AddThis je dôležitým doplnkom, pretože vytvára prepojenie na mnohé sociálne siete.

7. Modul na vytvorenie prvotného kontaktu

Najdôležitejším poslaním každého webu je poskytnúť vaše kontaktné informácie potenciálnemu zákazníkovi. Nie každý vám ale bude chcieť zavolať, a preto je tu možnosť vytvorenia jednoduchého kontaktného formuláru, cez ktorý vás môžu návštevníci vášho webu osloviť. Modul Gravity Forms vám poskytuje možnosť vytvoriť takýto formulár, ale aj možnosť prihlásiť sa k odberu noviniek alebo stiahnuť si základné informácie o firme.

8. Dátový modul

Aplikácia Google Analytics je síce všeobecne rozšírená, ale rovnomenný modul vám prináša možnosť dostať sa k zhromaždeným dátam aj cez službu WordPress. Vďaka tejto funkcii sa môžete rýchlo dopracovať k údajom ako sú návštevnosť vašej stránky, informácie o najčítanejšom článku a mnohým iným dátam.

Keď teda máte nainštalované najdôležitejšie moduly, nezabudnite na to, že ich treba aj pravidelne aktualizovať. Všetky moduly, rovnako ako samotný softvér WordPress, je potrebné používať v najnovšej dostupnej verzii, aby ste predišli útokom hackerov. Až 85% úspešných hackerských útokov bolo vykonaných na neaktualizovaných verziách softvéru.

Keď už existuje novšia verzia, systém vás na to pri prihlásení upozorní. Jediné, čo musíte urobiť, je kliknúť na tlačidlo „Aktualizovať“.

Zdroj: GretaThemes, WPForms, Photo from Pexels, Pixabay


Stay connected
Aktuálne najčítanejšie
Reklama
Najlepšie články
Newsletter
som
Najnovšie články

Najnovšie online články o online svete

Ako udeliť prístupy do Google Ads a Google Analytics?


2 minútové čítanie

Ešte predtým, ako začneme spoluprácu, potrebujeme vidieť stav vašich reklamných účtov a výsledkov webu, aby sme zanalyzovali problémy a nedostatky, a navrhli efektívne riešenie. Prístupy potrebujeme zvyčajne do účtov Google Ads a Google Analytics. Neviete, ako nám tieto prístupy udeliť? Je veľa spôsobov, ale my vám ukážeme tie najjednoduchšie: Udelenie prístupov do reklamného účtu Google […]

Čo sú to Rich Snippety a štrukturované dáta? Prečo ich používať?


8 minútové čítanie

Najprv si povieme, čo sú to Rich Snippety a potom si vysvetlíme, ako je ich možné na webovej stránke implementovať. Čo sú to Rich Snippety? Rich Snippety (tiež známe ako „Rich results“) sú bežné výsledky vyhľadávania Google so zobrazenými doplňujúcimi údajmi. Tieto doplňujúce údaje sa zvyčajne získavajú zo štruktúrovaných údajov, ktoré sú zapísané v HTML kóde webovej stránky. Medzi bežné […]

Viac článkov, viac informácii, viac reálných skúseností:

ČÍTAŤ VIAC V MAGAZÍNE

Socializujme sa. Dajte nám Like a nič Vám neujde.

[if lte IE 9]>

Vyžiadajte si nezáväzný návrh

Presne viete, čo potrebujete? Pošlite nám vašu predstavu, pripravíme vám nezáväznú ponuku. Neviete či je pre vás najlepší Google, Facebook alebo Instagram? Alebo potrebujete zlepšiť web? Zašlite nám adresu Vašich web stránok, pripravíme vám nezáväzný návrh.