NOVINKY ZO SVETA INTERNETOVEJ REKLAMY


+1 od Google prichádza do reklamy

29.6.2011

Alternatíva tlačidla Like, +1 od Google prichádza už aj do reklamy. Ako to bude vyzerať? V nasledujúcich týždňoch začne Google pridávať o vysledkom vyhľadávania, ale hlavne aj k reklame tlačidlo +1, ktorým môžete vyjadriť svoju náklonnosť obsahu alebo niektorej z reklám.

Ako funguje s reklamami tlačidlo +1 a prispôsobené anotácie?

Tlačidlo +1 sa bude v reklamách vo vyhľadávacej sieti zobrazovať vedľa vášho nadpisu:

Sponzorovaný odkaz

  1. Predajca telefónov

    example.com       Ponuka telefónov zdarma s paušálmi za 14,99 €. Oficiálna stránka.

Prispôsobené anotácie sa budú zobrazovať pod zobrazenou adresou URL. Príklad: Maria odporučí pomocou tlačidla +1 reklamu na telefón. Keď bude jej priateľ Sam vyhľadávať výraz „mobilné paušály“, môže sa mu zobraziť tá istá reklama s poznámkou „Túto reklamu odporučila Maria a 28 ďalších ľudí“.

Sponzorovaný odkaz

  1. Predajca telefónov

    example.com       Ponuka telefónov zdarma s paušálmi za 14,99 €. Oficiálna stránka.
    Toto odporučila Maria Foret Maria Foret a ďalších 28 ľudí

Táto zmena sa prejaví najprv pod google.com s anglickým jazykovým nastavením a vzhľadom na princíp fungovania len prihláseným používateľom. Ak niekto +1 Vašu reklamu, Vaša URL sa zobrazí v jeho Google profile a čo je oveľa zaujímavejšie, ovplyvní to výsledky prirodzeného vyhľadávania pre danú URL na ktorú cieli reklama.
Odporúčania prostredníctvom tlačidla +1 (bez ohľadu na ich zdroj – t. j. organické vyhľadávanie, reklamy alebo tlačidlá +1 na stránkach vlastníkov) predstavujú signál, ktorý ovplyvňuje hodnotenie v rámci organického vyhľadávania. Tieto odporúčania však nemenia skóre kvality reklám ani ich hodnotenie - teda ani ich poradie.

Dôležitým faktom tiež je, že Google nebude (aspoň zatiaľ) účtovať poplatky za kliknutia na +1. Ostáva nám veriť, že im to vydrží dlhšie ako "Pokyny" v reklamách, ktoré začali účtovať začiatkom júna 2011.
Zaujímavé bude tiež ako sa Google vysporiadá s +1 vlastných reklám, teda či budete ako autor reklamy môcť +1 svoju vlastnú reklamu.

Zdroj: google.com

Prečítajte si ďalšie novinky internetovej reklamy:

Hry na Facebooku hrá 235 miliónov ľudí mesačne

15.8.2012

Ľudia sa na Facebooku hrajú stále viac. Je to dobrá správa pre inzerentov a po nevydarenom vstupe na burzu aj pre investorov.

"100% SEO" môže dopadnúť zle

17.3.2012

Google oznámil, že pracuje na penalizácii stránok, ktoré sú doslova "preoptimalizované". Už dávnejšie je známe, že zopakovať 10x kľúčové slovo boldom na jednej stránke nie je najrozumnejším riešením...

+1 od Google prichádza do reklamy

29.6.2011

Alternatíva tlačidla Like, +1 od Google prichádza už aj do reklamy. Ako to bude vyzerať?

V čítaní správ prekonal Internet tradičné médiá

30.3.2011

Internet je na vlne rastúceho záujmu zo strany užívateľov ako nikdy predtým. Je viac ako jasné, že za krátky čas ovládne a bude hlavným zdrojom informácií o domácej či zahraničnej situácii.

Prichádzajú nové domény. Akú si želáte?

17.3.2011

Domény tak, ako ich poznáme posledné roky, sa pomerne dobre vžili do našich životov. Koncovky ako .com, .net, .org a pod. poznáme veľmi dobre. No a práve tieto koncovky sa majú doplniť o výrazne zaujímavejšie varianty na želanie. Možno tak budeme mať doménu .lacno, .obchod, .pneu alebo .naozajnajlacnejsie.

Akcie Facebooku sú na predaj

10.3.2011

Jeden zo zakladateľov ponúka časť akcií na predaj

Obľúbené tlačidlo Like už aj v reklame.

1.3.2011

RadiumOne sa chvália tým, že prišli ako prví s možnosťou pre inzerentov použiť tlačidlo Like v reklame na Internete. Užívatelia tak budú môcť ukázať, ktorá reklama sa im páči a publikovať ju tak na rôznych sociálnych sieťach.

Cielenú reklamu spotrebitelia nevypínajú

10.1.2011

Štúdia Gallup prišla s výsledkami, čo si o cielenej reklame myslia Americkí spotrebitelia. Záver sú nasledovné:

Google a jeho realitný obchod roka

17.12.2010

Google podľa neoficiálnych zdrojov podpísal na začiatku decembra zmluvu na kúpu jednej z najväčších administratívnych budov (273 tisíc m2)v New Yorskom Manhattane. Už teraz zaberá spoločnosť Google v budove plochu takmer 51 tisíc metrov2. Google zaplatí za túto výškovo len 15 poschodovú budovu úctyhodných 1,8 miliardy dolárov.

Google testuje svoj nový operačný systém Chrome OS

13.12.2010

Google svoj vstup na PC trh so svojím vlastným operačným systémom opäť odložil. Pravdepodobne tak uskutoční na budúci rok. Keďže potrebuje feedback od reálnych užívateľov, umožnil testovanie vybranej vzorke užívateľov – vývojári, školy, podniky a niektorý spotrebitelia.

95,68% NAŠICH KLIENTOV

PredlžujeSvojeKampaneBezPrerušenia Spokojnosť našich klientov je prvoradá a my robíme všetko preto aby ste medzi nich patrili aj VY.

 

Reklama na Internete LIVE


© GoUP - Reklama na Internete. Prevádzkovateľom služby je spoločnosť CERES® Slovakia spol. s r.o.. Spolupráca s tretími stranami. Google+